Kredyt obrotowy

Kredyt obrotowy jest produktem finansowym mającym wiele zastosowań. W branży handlowej pozwala firmom poszerzać asortyment oferowanych towarów, w innych branżach może być stosowany do utrzymania płynności finansowej, na przykład w przypadku długich terminów płatności faktur przychodowych. W większości banków kredyt obrotowy w rachunku bieżącym jest zawierany na okres 12 miesięcy, ale zdarzają się instytucje w których kredyt taki można dostać na 24 miesięcy.

Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym, jest formą finansowania w której spłacamy tylko odsetki od wykorzystanej kwoty a kapitał w całości na koniec okresu na który jest przyznany. Oczywiście jest możliwość przedłużenia kredytu na kolejny okres, ale nie zawsze banki się na to zgadzają, co niesie ze sobą ryzyko spłaty jednorazowej takiego kredytu.

Istnieje również możliwość spłaty ratalnej kredytu obrotowego, co według naszego doświadczenia jest lepszą (choć droższą) formą, ponieważ nie mamy obowiązku przedłużenia lub spłaty jednorazowej.

Dodatkowe informacje

Cechy naszej firmy, które wyróżniają nas na tle konkurencji.

  • Rzetelna obsługa na każdym etapie współpracy
  • Blisko 15 letnie doświadczenie w branży finansowej
  • Wysoka skuteczność pozyskiwania finansowania
  • Szeroka oferta poprzez współpracę w wieloma instytucjami
  • Czas uzyskania finansowania skrócony do minimum
  • Setki zadowolonych klientów, co potwierdzają opinie o nas
  • Certyfikat “Firma Godna Zaufania”
  • Certyfikat “Rzetelna firma”
Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się z aktualnymi ofertami specjalnymi.
Procedura postępowania
jak wygląda proces uzyskania finansowania?
Kontakt
Kontakt mailowy lub telefoniczny w celu umówienia spotkania w dogodnym miejscu i czasie, telefonicznie doradca przekaże listę podstawowych dokumentów wymaganych do złożenia wniosku (nie jest ich dużo).
Spotkanie i podpisanie wniosku
Podczas spotkania, nasz specjalista omówi z Państwem wszystkie zagadnienie związane z kredytem obrotowym oraz przedstawi wstępną ofertę. Podczas tego spotkania można od razu uzupełnić wymagane wnioski niezbędne do rozpoczęcia procesowania wniosku.
Decyzja
Okres oczekiwania na decyzję kredytową jest uzależniony od wielu czynników, naszym zadaniem jest przekazać klientowi decyzję w możliwie jak najkrótszym czasie.
Podpisanie umowy
Przed podpisaniem umowy, negocjujemy w imieniu klienta warunki kredytu aby uzyskać jak najniższe oprocentowanie i inne składowe ceny. Umowę kredytu obrotowego w większości banków klient podpisuje w obecności pracownika banku w oddziale banku. Nasz specjalista na Państwa życzenie może Państwu towarzyszyć podczas podpisywania umowy.
Wypłata kredytu
Jeżeli warunki kredytu nie przewidują ustanawiania zabezpieczeń, co może być czasochłonne, wypłata środków odbywa się niezwłocznie po podpisaniu umowy.